W hali Ośrodka Rekreacji Konnej „Kalumet” w Boszkowie rozegrano VII Grand Prix w petanque pod patronatem Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka. W zawodach uczestniczyły 43 dwuosobowe drużyny.

W VII Grand Prix w petanque pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka wystartowały 43 dwuosobowe drużyny reprezentujące kluby z Warszawy, Białegostoku, Gdańska, Łodzi, Wrocławia, Jedliny, Katowic, Gorzowa Wielkopolskiego, Dzierżoniowa, Śremu, Liskowa, Góry Śląskiej, Mieczewa i Leszna.

Po trwających blisko osiem godzin zawodach pierwsze miejsce zdobyli, wygrywając wszystkie pojedynki reprezentanci klubu Słowianka Gorzów Wielkopolski Paweł Pieprzyk i Dawid Wojciechowski. Drugie miejsce zajęli gracze Sokoła Wrocław Tomasz Lipczyński i Stanisław Jankowski, a trzecie dublet Klubu Petanque Leszczynko Krystian Maćkowiak i Georges Burtin.

Organizatorami turnieju byli Starostwo Powiatowe w Lesznie oraz klub Petanque Leszczynko. Puchary, medale i dyplomy wręczali starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak oraz prezes klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.

{gallery}2017/artykuly/Boszkowo_petanque_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}