W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie zorganizowano XXV edycję Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla uczniów placówek kształcenia specjalnego. W konkursie uczestniczyło pięć drużyn.

Drużyny rywalizowały o tytuł „Młodego przyjaciela środowiska”. Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe - uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Ich zadaniem było napisanie testu, udzielenie odpowiedzi na pytania teoretyczne, a także rozwiązanie zadań praktycznych.

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą dotyczącą zagadnień związanych w ochroną środowiska. W tegorocznej edycji konkursu pierwsze miejsce w grupie młodszej zajęli uczniowie z Rawicza, natomiast w grupie starszej uczniowie z Brzezia. Gospodarze z Rydzyny zajęli drugie miejsca w obu grupach wiekowych, natomiast reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie w grupie starszej zajęła czwarte miejsce.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę rzeczową, której zakup był możliwy dzięki wsparciu władz powiatu leszczyńskiego, gminy Rydzyna, Nadleśnictwu Karczma Borowa i firmy KAN-BUD z Kąkolewa. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki Elżbieta Dulat i Edyta Sznycer.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_konkurs_ekologiczny_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}