2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie grupy przedszkolnej oraz edukacji wczesnoszkolnej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie świętowali go razem z zaproszonymi gośćmi.

W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu w Rydzynie dominował kolor niebieski, który związany jest z morzem, niebem, ale a także z autyzmem. Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie spotkała się w Rydzyńskim Ośrodku Kultury w Rydzynie. Głównym punktem uroczystości była inscenizacja bajki „Jaś i Małgosia” w wykonaniu Teatrzyku Pompon z Leszna. Potem wszyscy jej uczestnicy wyszli na rynek, aby wspólnie wypuścić w niebo niebieskie balony. Ostatnim punktem świętowania była słodka niespodzianka - wata cukrowa oczywiście w kolorze nieba.

Wraz z uczniami i nauczycielami SOSW w Rydzynie oraz miejscowymi przedszkolakami świętowali wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak i burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_autyzm_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}