Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na budowę ok. 14 km ścieżek rowerowych w gminach Rydzyna, Osieczna i Lipno. Inwestycja podzielona została na dwa lata, w 2017 r. powstanie ścieżka z Dąbcza do Osiecznej.

Powiat leszczyński – we współpracy z gminami Lipno, Osieczna i Rydzyna - zbuduje do połowy lipca 2018 r. ok. 14 km sieci dróg rowerowych. W gminie Rydzyna powstanie ok. 3,8 km ścieżki wzdłuż drogi powiatowej z Dąbcza przez Nową Wieś do granicy gminy. W gminie Osieczna przewidziano budowę 4,1 km ścieżki od dworca kolejowego do zespołu szkół w Kąkolewie, następnie wzdłuż drogi powiatowej od granicy tej miejscowości do skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem w Osiecznej (z przerwą w miejscowości Łoniewo). Natomiast w gminie Lipno ma zostać zbudowanych 5,9 km ścieżki wzdłuż dróg powiatowych od skrzyżowania z krajową „piątką” w Lipnie przez Mórkowo do ul. Dworcowej w Wilkowicach. W ramach tej inwestycji powstanie także sześć miejsc przesiadkowych w Nowej Wsi, Kąkolewie (2 miejsca), Osiecznej, Lipnie i Wilkowicach, a tam miejsca parkingowe dla samochodów i zamontowane zostaną stojaki rowerowe w wiatach, a także oświetlenie elektryczne.

Wartość tego projektu to 7,7 mln zł, dofinansowanie wyniesie ok. 70 proc., czyli 5,3 mln zł. Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na budowę ścieżek rowerowych z ostatecznym terminem składania ofert wyznaczonym na 26 kwietnia br.

Termin zakończenia prac wyznaczono na połowę lipca 2018 r., ale prace podzielono na dwa lata. Jako pierwsza – w 2017 r. - zbudowana powstanie ścieżka z Dąbcza do Osiecznej. W przyszłym roku natomiast budowana będzie ścieżka Lipno - Wilkowice.