Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie podpisał umowy na budowę chodników w Kłodzie i Tworzanicach oraz ich przebudowę w Lasocicach. Obie inwestycje wykona firma Wiler-Bud z Nowej Wsi.

Samorząd powiatu leszczyńskiego, jak co roku, razem z gminami finansuje budowę i przebudowę chodników przy drogach powiatowych. Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie podpisał umowy z wykonawcami pierwszych dwóch inwestycji.

W gminie Rydzyna wykonane zostaną dwa zadania - budowa ok. 240 mb chodnika w Kłodzie oraz kolejny etap budowy chodnika (ok. 450 mb) w Tworzanicach. Prace za ok. 78 tys. zł wykona firma Wiler-Bud z Nowej Wsi. Kosztorys tych inwestycji wynosił 100 tys. zł. Termin wykonania to dwa miesiące.

Z kolei w gminie Święciechowa przebudowane zostanie około pół kilometra chodnika na ul. Słonecznej w Lasocicach. Także w tym przypadku najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Wiler-Bud – ok. 157 tys. zł, przy wartości kosztorysowej 200 tys. zł. Termin wykonania prac to trzy miesiące.