W Gminnym Ośrodku Kultury w Garzynie odbyły się bezpłatne warsztaty artystyczne „Twórcze inspiracje – filc i mydełka". Zorganizowało je Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży w Górznie.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Członkinie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży w Górznie podzieliły się z uczestnikami swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. Udzieliły praktycznych rad, gdzie i jakie materiały kupować, jakich narzędzi używać, by móc rozwijać swoje artystyczne umiejętności i pasje. Zainspirowane tym uczestniczki, mając do dyspozycji różnorodne materiały i przybory, samodzielnie, według własnych pomysłów, wykonały piękne i pachnące mydełka oraz ozdobione filcem pisanki wielkanocne.

Warsztaty były współfinansowane z budżetu powiatu leszczyńskiego. Każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie uczestnictwa oraz własne rękodzieło.