Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie otrzyma ok. 520 tys. zł dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Samorząd Wielkopolski przekaże pieniądze na projekt Mój zawód – mój wybór, służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych uczniów tej placówki.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę, w której zatwierdził dofinansowanie z WRPO dla projektu Mój zawód - mój wybór, złożonego przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie. Wartość przedsięwzięcia to ok. 578 tys. zł, z czego dotacja wynosi 520,5 tys. zł (95 proc. kosztów). Przedsięwzięcie potrwa trzy lata, do 2020 r.

Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych i kompetencji kluczowych uczniów SOSW w Rydzynie poprzez doposażenie pracowni i warsztatów oraz zorganizowanie staży zawodowych u pracodawców. Dzięki temu uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi będą mieli lepszy start na rynku pracy.

Grupą docelową objętą wsparciem będzie ok. 30 uczniów szkół kształcenia zawodowego: zasadniczej szkoły zawodowej oraz słuchacze szkoły policealnej dla młodzieży słabosłyszącej i niesłyszącej. W ramach projektu zaplanowano kursy florystyki i bukieciarstwa, prawa jazdy kat. B i T, kelnerskie, obsługi kasy fiskalnej i terminali płatniczych, baristy i carvingu. Uczniowie będą mieli praktyki zawodowe u lokalnych przedsiębiorców. Ponadto w ramach projektu zaplanowano także doposażenie pracowni w sprzęt do przeprowadzenia zajęć dydaktycznych przeznaczonych do realizacji podstawy programowej kształcenia w zawodach krawiec, ogrodnik, kucharz, technik turystyki wiejskiej w warunkach zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej.

UE SOSW Rydzyna