Rondo na drodze powiatowej w Rydzynie otrzymało imię ks. kanonika Stanisława Pioterka, kierującego przez 30 lat parafią w tym mieście. Odsłonięto także pamiątkową tablicę.

Zmarły w 2016 r. ks. Stanisław Pioterek był osobą powszechnie znaną i szanowaną w Rydzynie. W latach 1982-2012 był proboszczem parafii św. Stanisław Biskupa. Inicjatywa nadania imienia kapłana rondu u zbiegu ulic Kościuszki, Poniatowskiego i Kurpińskiego w Rydzynie wyszła od Aleksandra Handke, mieszkańca Rydzyny. Skrzyżowanie leży w ciągu dróg powiatowych, Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie zaopiniował propozycję pozytywnie, a Rada Miejska Rydzyny jednomyślnie przyjęła uchwałę.

Nadanie imienia i odsłonięcie pamiątkowej tablicy na rondzie odbyło się tuż przed pierwszą rocznicą śmierci ks. Stanisława Pioterka. Na tablicy upamiętniającej proboszcza „przełomu wieków” umieszczono napis „Życie jest piękne”. W uroczystości uczestniczyły m.in. władze samorządowe Rydzyny i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Fot. (mac) leszno24.pl

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_rondo_Pioterka_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}