Szkoła Podstawowa w Goniembicach otrzymała sztandar. Patronem placówki w gminie Lipno jest stacjonujący w okresie międzywojennym w Lesznie 17 Pułk Ułanów.

Społeczność szkolna długo przygotowywała się do ważnej chwili w swej historii. Po mszy odprawionej przez ks. proboszcza Konrada Olejnika uczestnicy uroczystości z Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Włoszakowic na czele przemaszerowali do szkoły, gdzie na dziedzińcu odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru 17 Pułku Ułanów. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe Wojska Polskiego, gimnazjum w Lipnie oraz szkół podstawowych z Lipna, Górki Duchownej i Rydzyny. W obecności władz gminy Lipno, powiatu leszczyńskiego i wielu zaproszonych gości sztandar z rąk wójta Lipna Jacka Karmińskiego przyjęła dyrektor szkoły Mirosława Klecha.

Uroczystości towarzyszyła wystawa pamiątek wypożyczonych od rodzin ułanów, a także zdjęcia uczniów, którzy uczęszczali do szkoły w Goniembicach. Na gazetkach pojawiły się prace dzieci, wykonane na konkurs o patronie, a w części artystycznej uroczystości wystąpili laureaci I gminnego konkursu piosenki patriotycznej.

Fot. E.Baldys

{gallery}2017/artykuly/Goniembice_SP_sztandar_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}