W siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie podsumowano powiatowy etap XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Laureaci odebrali gratulacje i nagrody.

Na konkurs wpłynęło ponad 120 prac. Wszystkie spełniały wymogi techniczne wykonania prac, 6 z nich nie spełniało wymogów formalnych. Konkurs rozegrano w trzech kategoriach uczniów klas I-III szkoły podstawowej, klas IV-VI oraz gimnazjum.

Komisja w składzie przewodnicząca Izabela Nowak, sekretarz Adam Bartkowiak oraz członkowie Lidia Gertner-Woźna (plastyczka) i st. ogn. Karolina Królikowska (przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie) przyznała nagrody następującym osobom:

Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych

I miejsce – Filip Kaczmarek (SP w Goniembicach)

II miejsce – Aleksandra Kubiak (ROK Rydzyna)

III miejsce – Zuzanna Hemmerling (SP w Pawłowicach)

wyróżnienie – Aleksandra Wdowiak (SP w Rydzynie)

Uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych

I miejsce – Kamila Szymańska (SP w Goniembicach)

II miejsce – Dominika Ratajczak (SP w Pawłowicach)

III miejsce – Karolina Jakubowska (SP w Pawłowicach)

wyróżnienie – Olga Szwarczyńska (ROK Rydzyna)

Uczniowie gimnazjów

I miejsce – Klaudia Bibrowska (Gimnazjum w Lipnie)

II miejsce – Dagmara Maćkowiak (ROK Rydzyna)

III miejsce – Eliza Handrysiak (Gimnazjum w Pawłowicach)

wyróżnienie – Maksymilian Paszek (ROK Rydzyna)

Gratulacje i nagrody laureaci konkursu odebrali od starosty Jarosława Wawrzyniaka, wicestarosty Roberta Kasperczaka oraz burmistrza Rydzyny Kornela Malcherka.

{gallery}2017/artykuly/Leszno_starostwo_konkurs_pozarniczy_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}