W Rydzynie rozegrano dwudniowe mistrzostwo Polski w kickboxingu kilku wersji. Złote medale wywalczyli dwaj zawodnicy Polonii 1912 Leszno - Jakub Mikołajczak i Tomasz Jabłkowski.

Mistrzostwa Polski w kickboxingu w Rydzynie były rekordowo obsadzone – uczestniczyło w nich 675 zawodników z 77 klubów. Zorganizowano je w kategoriach juniorów, kadetów, kadetów młodszych i seniorów w formułach light-contact i pointfighting.

Region leszczyński reprezentowali sportowcy Polonii 1912 Leszno i zrobili to z powodzeniem. Ich łączny dorobek to 17 medali, w tym dwa złote. Zdobyli je zdobyli w kategorii kadet młodszy w wadze 47 kg Jakub Mikołajczak, który wszystkie swoje pojedynki wygrał przed czasem i w kategorii juniorów w wadze 94 kg Tomasz Jabłkowski.

Organizację prestiżowych mistrzostw Polski, w których uczestniczyli zawodnicy z całego kraju, wsparł finansowo powiat leszczyński. Medale zwycięzcom wręczał starosta Jarosław Wawrzyniak.