W Lesznie obchodzono Międzynarodowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W spotkaniu uczestniczyli podopieczni, ich rodzice i opiekunowie oraz pracownicy wielu placówek z miasta i powiatu leszczyńskiego.

Zorganizowane na rynku i w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie obchody były manifestem przeciwko dyskryminacji w wielu dziedzinach życia osób niepełnosprawnych. Uczestniczyli w nich podopieczni wielu placówek z Leszna i powiatu leszczyńskiego, w tym podległych samorządowi powiatowemu Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie i Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie.

- Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to święto osób, które myślą inaczej i czują inaczej. To nie znaczy, że gorzej, że źle. One miały po prostu trochę mniej szczęścia od innych - mówił podczas obchodów Eugeniusz Hylak, przewodniczący leszczyńskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Fot. R.Domagała

{gallery}2017/artykuly/Leszno_dzien_niepelnosprawnych_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}