Po raz czternasty obchodzono w Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Rydzynie Dzień Europy. Obchody były połączone z 15-leciem działalności Szkolnego Klubu Europejskiego.

Hasło przewodnie Szkolnego Klubu Europejskiego w tym roku to „Europa małych ojczyzn”. Wszyscy uczniowie SOSW w trzech grupach wiekowych rozwiązywali zadania, układali puzzle i tworzyli plakaty, które będą przypominały im małą ojczyznę, miejsce bardzo ważne dla każdego z nich, z którym złączeni są emocjonalnie. Uczniowie dyskutowali też nad tym, jaki kształt ma przybrać przyszła Europa: czy będzie to Europa ojczyzn czy też wielka ojczyzna – Europa, złożona z regionów i państw współpracujących ze sobą.

Organizację Święta Europy w SOSW swoim patronatem objęły kluby poselskie europosłanki Krystyny Łybackiej i europosła Andrzeja Grzyba. Przedstawiciele tych klubów dostarczyli organizatorom publikacje o tematyce europejskiej i nagrody dla uczniów. Cukiernia Hoffmann z Rydzyny z okazji jubileuszu dostarczyła dla wszystkich uczniów słodką niespodziankę. Nagrody przekazali również Urząd Miasta i Gminy Rydzyna i Rada Rodziców SOSW w Rydzynie.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_SOSW_dzien_Europy_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}