Spółka Drogbud Gostyń rozpoczęła przebudowę drogi powiatowej z Garzyna do Górzna. Zgodnie z umową wykonawca ma na jej zakończenie czas do września br.

Przebudowę ok. 2,3 km drogi powiatowej z Garzyna (od skrzyżowania z krajową „dwunastką”) do Górzna sfinansują dwa samorządy – powiatu leszczyńskiego i gminy Krzemieniewo. Inwestycja obejmuje m.in. poszerzenie jezdni do sześciu metrów, ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej, przebudowę kanalizacji deszczowej i wymianę nawierzchni chodników.

Zwycięzca przetargu - spółka Drogbud Gostyń – rozpoczęła wartą ok. 1,3 mln zł inwestycję. Ta sama firma zbuduje także ścieżkę rowerową z Garzyna do Górzna, wzdłuż przebudowywanej właśnie drogi. Ta inwestycja z kolei kosztować będzie ok. 495 tys. zł i będzie kontynuacją zbudowanego w 2015 r. fragmentu ciągu pieszo-rowerowego o długości ok. 530 m w Garzynie. Powiat złożył wniosek w Wielkopolskiej Lokalnej Grupie Działania Kraina Lasów i Jezior w Lesznie i liczy na dotację na to przedsięwzięcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie ma wynieść ok. 64 proc. kosztów inwestycji. Reszta pieniędzy na budowę ścieżki pochodzić będzie z budżetu powiatu. Trwa weryfikacja wniosku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.