Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na edycję programu MALUCH 2016 przeznaczy 151 mln zł. Dofinansowanie może wynieść nawet 80% kosztów projektu. Ważne, żeby cała inwestycja była zrealizowana w 2016 roku.

Moduł pierwszy jest skierowany do gmin i dotyczy tworzenia oraz utrzymania nowych miejsc opieki nad najmłodszymi.

Moduł drugi - środki z drugiego zostaną przeznaczone na utrzymanie już istniejących placówek, także tych prywatnych.

Trzeci moduł skierowany jest do uczelni – środki z tej części zostaną przeznaczone na tworzenie i utrzymanie nowych miejsc opieki.

O dofinansowywanie, w formie dotacji celowej z budżetu państwa, mogą ubiegać się wszystkie podmioty działające na podstawie ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, tj.: gminy, osoby fizyczne, osoby prawne (w tym uczelnie) i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej

Termin składania ofert:

moduł 1 – do dnia 1 lutego 2016 r.;
moduł 2 – do dnia 12 stycznia 2016 r.;
moduł 3 – do dnia 1 lutego 2016 r.