Środowiskowy Dom Samopomocy zorganizował w Kąkolewie IV przegląd taneczny. Z zaproszenia powiatowej jednostki skorzystało siedem innych placówek.

Na czwartą edycję przeglądu tanecznego do Kąkolewa przyjechali przedstawiciele środowiskowych domów samopomocy z Włoszakowic, Chwałkowa, Krzywinia i Leszna, ośrodka wsparcia z Kościana, warsztatów terapii zajęciowej z Piasków, a także po raz pierwszy przybyła grupa przedszkolna z przedszkola samorządowego w Kąkolewie.

Przedstawiciele wszystkich placówek zaprezentowali bardzo oryginalne i widowiskowe układy taneczne. Wszyscy uczestnicy przeglądu na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody w postaci pięknych zegarów ściennych, które ufundowała Polska Dystrybucja Budowlana – Doradca Budowlany 24.

- W codziennej pracy ośrodki wsparcia przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami i problemami zdrowia psychicznego bardzo często wykorzystują taniec jako formę terapii pomocną w podejmowaniu i nawiązywania relacji międzyludzkich, poznawaniu i wyrażaniu emocji, rozwiązywaniu konfliktów, odkrywaniu swoich potrzeb, eksperymentowaniu z nowymi formami ruchu. Dzięki radosnej i twórczej obecności przedszkolaków przegląd taneczny w Kąkolewie miał także walory edukacyjne oraz integracyjne – informuje Agnieszka Demska – Chudy, kierownik ŚDS w Kąkolewie.

Gośćmi przeglądu byli wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Kąkolewie Barbara Kaczmarek – Kryś, kierownik PCPR w Lesznie Mateusz Juśkiewicz, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lesznie Katarzyna Kamińska oraz kierownicy zaproszonych placówek: Swietłana Figiel (Chwałkowo), Małgorzata Połetek (Leszno) , Beata Gierczyńska (Leszno), Kinga Poniży (Kościan), Gerard Misiaczyk (Piaski) i Dominik Matelski (Krzywiń).

{gallery}2017/artykuly/Kakolewo_przeglad_taneczny_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}