Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie zorganizowali kolejną edycję projektu pod hasłem „3R PWSZ dla Regionu”. W biegu na dystansie 10 km wokół zbiornika Rydzyna wystartowało ponad sto osób.

Bieg wokół zalewu w Rydzynie zorganizowany przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie był objęty patronatem honorowym rektora prof. Macieja Pietrzaka, starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka oraz burmistrza Rydzyny Kornela Malcherka. Opiekunem projektu z ramienia uczelni była dr Arleta Loga.

Po uroczystym otwarciu rozgrzaniem zawodników przed startem zajął się Maciej Glapiak ze studia treningowego 4STEPS z Leszna. Dziesięciokilometrowa trasa biegu składała się z dwóch pętli, mniejszej – czterokilometrowej i większej – sześciokilometrowej. Bieg był prowadzony przez pilota, a na trasie organizatorzy zapewnili wodę dla uczestników. W biegu wystartowało 109 osób, w tym gość honorowy – burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek. Po zakończeniu trasy na uczestników czekał posiłek.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Milena Tomaszyk z Wonieścia, natomiast w klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Krzysztof Szymanowski z Kościana z czasem 36:30. Poza klasyfikacją generalną, w której nagrodzone zostały trzy najlepsze kobiety i tyle samo mężczyzn, nagrody otrzymali również zawodnicy w kategoriach: studenci PWSZ, mieszkańcy gminy Rydzyna, mieszkańcy powiatu leszczyńskiego oraz w pięciu kategoriach wiekowych. Poza nagrodami dla zwycięzców odbyła się loteria, w której uczestniczyli wszyscy uczestnicy biegu. Głównym fantem była darmowa sesja fotograficzna ufundowana przez fotografa Mateusza Mocka.

Fot. M.Mocek

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_bieg_3R_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}