Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie zakończyła pierwsze tegoroczne zadanie. Prace wykonano na drodze powiatowej w Żakowie.

Od ub.r. brygada remontowa ZDP w Lesznie prowadzi naprawy dróg powiatowych. Inwestycja w zakup sprzętu drogowego, m.in. frezarki, walca, rozściełacza masy bitumicznej, przyczepy niskopodwoziowej i samochodu dostawczego okazała się trafionym pomysłem. Wykonanie remontów własnymi siłami jest o połowę tańsze niż zlecanie ich na zewnątrz.

Pierwszym tegorocznym zadaniem brygady ZDP była naprawa dwóch odcinków drogi powiatowej w Żakowie. Pracownicy wyremontowali skrzyżowanie drogi do Żakowa z drogą Lipno – Osieczna. Dzięki temu zwłaszcza skręt od strony Osiecznej do tej miejscowości jest znacznie bezpieczniejszy. Brygada ZDP wyremontowała także uszkodzony łuk drogi w Żakowie.

{gallery}2017/artykuly/droga_Zakowo_1_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}