W Tworzanicach i Kłodzie zbudowano nowe odcinki chodników. W Lasocicach z kolei rozpoczęto przebudowę chodnika przy ul. Słonecznej. Inwestycje finansują wspólnie samorządy powiatowy i gminne.

Firma Wiler-Bud z Nowej Wsi wykonała już dwie inwestycje na drogach powiatu leszczyńskiego. W gminie Rydzyna zbudowano ok. 240 mb chodnika w Kłodzie, a następnie oddano do użytku ok. 450 mb chodnika w Tworzanicach. Koszt obu inwestycji to ok. 78 tys. zł.

Ta sama firma rozpoczęła przebudowę za ok. 157 tys. zł około pół kilometra chodnika na ul. Słonecznej w Lasocicach, na odcinku od skrzyżowania z krajową „dwunastką” w kierunku torów kolejowych. Ponieważ w budżecie zapisano na tę inwestycję 200 tys. zł, Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosi przetarg na drugi etap prac, by wykorzystać kwotę wynikającą z oszczędności przetargowych.

Wszystkie trzy inwestycje współfinansują po dwa samorządy – pierwsze dwie powiat leszczyński z gminą Rydzyna, trzecią – powiat z gminą Święciechowa.

{gallery}2017/artykuly/Lasocice_chodnik_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}