Przedstawiciele samorządów powiatu leszczyńskiego, Włoszakowic i Leszna uczestniczyli w spotkaniu poświęconym zapewnieniu bezpieczeństwa podczas letniego sezonu w Boszkowie. Starostwo Powiatowe tradycyjnie sfinansuje część działań z tym związanych.

W spotkaniu w Urzędzie Gminy Włoszakowice oraz na terenie ośrodka żeglarskiego w Boszkowie -letnisku uczestniczyli wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak, wójt Włoszakowic Stanisław Waligóra, wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak, prezes Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Zbigniew Bernard i kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach Arkadiusz Szymczak.

Spotkanie poświęcone było przygotowaniom do sezonu letniego w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa korzystającym z Jeziora Dominickiego. Uzgodniono uruchomienie przy jeziorze, na terenie należącym do gminy, stanicy WOPR oraz docelowo zorganizowanie na terenie ośrodka żeglarskiego centrum ratowniczo-szkoleniowego WOPR, obejmującego zakresem działania południowo-zachodnią Wielkopolskę.

Powiat leszczyński od lat finansuje działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom w sezonie letnim w miejscowościach wypoczynkowych, głównie nad Jeziorem Dominickim. W tym roku Starostwo Powiatowe przekaże 12,5 tys. zł na pokrycie kosztów zakwaterowania policjantów oddelegowanych do służby w Boszkowie – letnisku. Ponadto Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Lesznie otrzyma 4 tys. zł na zakup paliwa do łodzi motorowych. Jednostka ta zapewni bezpieczeństwo wypoczywającym i korzystającym z otwartych akwenów wodnych w powiecie leszczyńskim.

Fot. A.Apolinarski