Zakład Doświadczalny w Pawłowicach otrzymał puchar dla najlepszego   hodowcy z powiatu leszczyńskiego w kategorii bydło mleczne. Starosta Jarosław Wawrzyniak wręczył go podczas Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych „Sielinko 2017”.

Sporo firm rolniczych z powiatu leszczyńskiego uczestniczyło w XXIII Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych „Sielinko 2017”. Impreza była połączona z XXIV Wielkopolskimi Targami Rolniczymi. Na wystawie prezentowane było bydło mleczne i mięsne, konie, owce, kozy, drób, króliki, alpagi, osły i żubronie.

- Powiat leszczyński reprezentowany był przez najlepszych hodowców bydła. W tym roku na wystawie zabrakło trzody chlewnej z powodu ASF - afrykańskiego pomoru świń).W drugim dniu wystawy odbyła się na ringu prezentacja nagrodzonych zwierząt i wręczenie hodowcom nagród i dyplomów – informuje Janusz Perski, naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Hodowcy z powiatu leszczyńskiego tradycyjnie zebrali szereg prestiżowych wyróżnień. W kategorii bydła mlecznego zwierzęta z OHZ Garzyn zdobyły wiceczempiona i superczempiona w kategorii jałówki V i VI kategorii wiekowej oraz wiceczempiona dla krowy w II laktacji.

Podobnie jak w latach ubiegłych Starostwo Powiatowe w Lesznie ufundowało puchar dla najlepszego   hodowcy z powiatu leszczyńskiego w kategorii bydło mleczne. Wręczył go podczas wystawy starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, a odebrał dr inż. Marian Kamyczek, dyrektor IZ PIB Zakład Doświadczalny Pawłowice. Przyznano również nagrody hodowcom za wyniki oceny wartości użytkowej i hodowlanej w konkursie trzody chlewnej. Z powiatu leszczyńskiego wyróżniono Romana Urbanowskiego z Kociug oraz spółkę OHZ Garzyn.

Komisarz wystawy zwierząt w Sielinku Zbigniew Kwiatkowski złożył podziękowanie   staroście   leszczyńskiemu za ufundowany puchar.

{gallery}2017/artykuly/Sielinko_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}