Ok. 650 zawodników wystartowało w XII Leszczyńskim Maratonie Rowerowym Bikefun Maraton. Imprezę promującą Pojezierze Leszczyńskie dofinansowało Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Bikefun Maraton zorganizowało Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Życie jest piękne z Leszna. Ok. 650 miłośników jazdy na rowerze miało do pokonania 90 km drogami Pojezierza Leszczyńskiego. Malownicza trasa wiodła z Leszna-Strzyżewic przez Święciechowę, Niechłód, Zbarzewo, Jezierzyce Kościelne, Gołanice, Krzycko Wielkie, Boguszyn, Bukówiec Górny, Włoszakowice, Boszkowo, Starkowo, Radomierz, Olejnicę, Górsko, Brenno, Zaborówiec, Włoszakowice, Krzyżowiec, Zbarzewo, Niechłód i Święciechowę do mety na ul. Kosmonautów w Lesznie.

Pierwsze miejsce w Bikefun Maraton zajął Mateusz Stasiak (MRBike Pleszew), drugi był Arkadiusz Tecław (GVT), a trzecie Damian Miela (Strefasportu.pl MW Invest). Wśród kobiet zwyciężyła Sylwia Tumiłowicz (DGR Racing Team) przed Katarzyną Rzepecką (IMMotion Specialized Skoda Gall-ICM Team) i Cecylią Czartoryską (Piu Piu Catering).

Organizację Bikefun Maratonu, promującego aktywny odpoczynek na Pojezierzu Leszczyńskim, dofinansowało Starostwo Powiatowe w Lesznie. Puchary zwycięzcom wręczał m.in. wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

{gallery}2017/artykuly/Bikefun_Maraton_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}