Prawie półtora tysiąca psów można było oglądać podczas dwóch Krajowych Wystaw Psów Rasowych w Lesznie. Organizację prestiżowych imprez wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Wystawa została zorganizowana przez leszczyński oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Na każdą z dwóch wystaw zarejestrowano po ok. 700 psów łącznie 130 ras, w tym sporo nalężących do właścicieli spoza granic Polski.

Zwycięzcą Best in Show, czyli najpiękniejszym psem sobotniej wystawy został 11-miesięczny owczarek australijski, należący do Dominiki Antonik z Ostrowa Lubelskiego. Ten sam tytuł podczas niedzielnej wystawy trafił do alaskana malamute, należącego do Czeszki Kateriny Seidlovej.