Spółka Strabag rozpoczęła przebudowę ulic Mórkowskiej i Święciechowskiej w Wilkowicach. Prace wykonywane są tylko na dwóch odcinkach, na których wymieniono wcześniej sieć wodociągową. Miejsce inwestycji wizytowali starosta leszczyńskie Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Robert Kasperczak.

Przebudowa drogi w Wilkowicach to największa jednoroczna inwestycja w 2017 r. finansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego (połowę kosztów pokryje budżet państwa w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019).

Przebudowę drogi powiatowej w Wilkowicach za 4,8 mln zł wykona firma Strabag. Inwestycja na ulicach Dworcowej i Święciechowskiej zakłada przebudowę 2,7 km drogi (do szerokości sześciu metrów), budowę ciągu pieszo - rowerowego (2,5 m szerokości), przebudowę oraz budowę chodników, a także przebudowę dwóch kilometrów kanalizacji deszczowej wraz z wymianą wpustów ulicznych.

Przebudowę nawierzchni poprzedza wymiana sieci wodociągowej. Na zlecenie gminy Lipno i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie wymieniono magistralę wraz z przyłączami na dwóch z czterech odcinków, na które podzielony został kontrakt. W związku z tym firma Strabag rozpoczęła prace drogowe na krańcowych odcinkach przebudowywanej drogi powiatowej. Na ul. Dworcowej jest to fragment od skrzyżowania z ul. Mórkowską do torów kolejowych, a na ul. Święciechowskiej - od budowanego węzła S5 koło Święciechowy do skrzyżowania z ul. Kasztanową.

- Równolegle z pracami drogowymi toczą się prace przy wymianie sieci wodociągowej na kolejnych dwóch odcinkach – na ul. Mórkowskiej od torów do ul. Lipowej i na ul. Święciechowskiej od ul Lipowej do ul. Kasztanowej. Po zakończeniu tych robót, czyli od 16 lipca br., spółka Strabag rozpocznie tam prace drogowe – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Prace ziemne na odcinku blisko 3 km muszą się wiązać z utrudnieniami w ruchu. Na razie organizowany jest odcinkowo ruch wahadłowy, ale jeszcze w czerwcu br. wprowadzona zostanie w Wilkowicach tymczasowa organizacja ruchu. Inwestycja zakończy się w październiku br.

{gallery}2017/artykuly/drogi_Wilkowice_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}