Komenda Miejska Policji w Lesznie zorganizowała w Boszkowie debatę „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Głównym tematem było bezpieczeństwo w gminie Włoszakowice podczas sezonu letniego.

Gospodarzem spotkania w ośrodku wypoczynkowym „Sadyba” w Boszkowie był komendant miejski policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele administracji samorządowej, m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak, instytucji i służb wspólnie z policją dbających o bezpieczeństwo oraz mieszkańcy Boszkowa.

Podczas spotkania komendant miejski poinformował o stanie bezpieczeństwa w gminie Włoszakowice. Zastępca naczelnika wydziału prewencji KMP w Lesznie kom. Krzysztof Kubiak przybliżył sposób i zasady funkcjonowania krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”. O planach związanych z poprawą bezpieczeństwa, zwłaszcza na drogach, poinformowali starosta Jarosław Wawrzyniak oraz wójt Włoszakowic Stanisław Waligóra.

Najczęściej poruszanymi tematami podczas debaty było zakłócanie ciszy nocnej w Boszkowie przez właścicieli lokali gastronomicznych oraz poruszanie się łodziami motorowymi po Jeziorze Dominickim. Poruszono także m.in. problem z parkowaniem pojazdów na ul. Dominickiej oraz bezpieczeństwa pieszych na tej ulicy.

- Osoby uczestniczące w spotkaniu wypełniły anonimowe ankiety. Jak zapewnia leszczyńska policja, wnioski z nich zostaną uwzględnione przy organizacji kolejnej debaty. Natomiast zgłoszone postulaty będą wnikliwie przeanalizowane i w miarę możliwości wdrożone do realizacji – zapewnia Monika Żymełka, rzecznik leszczyńskiej policji.