Dwaj uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie uczestniczyli w I Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Wcześniej pod kierunkiem nauczycieli przygotowali film promujący Rydzynę.

I Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego zorganizowano pod hasłem: „Marzenia Młodzieży o Wielkopolsce 2020+”. Powiat leszczyński reprezentowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej w SOSW w Rydzynie - Tomasz Szymański i Karol Kuśniewski. Wcześniej pod kierunkiem nauczycielek Alicji Kubiak i Andżeliki Leciejewskiej przygotowali film pt. „Rydzyna. Stąd jesteśmy! Nasza Mała Ojczyzna w naszych marzeniach”, który został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego. Uczniowie zaprezentowali w nim najpiękniejsze zakątki Rydzyny i przedstawili swoje marzenia związane z „naszą małą ojczyzną”. Projekt miał na celu popularyzację wiedzy o samorządzie terytorialnym, rozwijanie postaw obywatelskich młodzieży szkolnej, a także świadome uczestnictwo w życiu publicznym.

W sesji sejmiku uczestniczyli m.in. przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk, marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak oraz wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

{gallery}2017/artykuly/Poznan_sejmik_mlodziezy_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}