Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak w imieniu Skarbu Państwa użyczył gminie Włoszakowice dwie działki położone w Boszkowie–Letnisku.

Wójt Stanisław Waligóra złożył staroście leszczyńskiemu wniosek o nieodpłatne użyczenie dwóch nieruchomości w Boszkowie na rzecz gminy Włoszakowice. Działki objęte umową użyczenia przeznaczone zostaną na realizację zadań własnych gminy Włoszakowice w zakresie turystyki i rekreacji, tj. zagospodarowanie gruntu w ramach koncepcji ciągu pieszo–rowerowego wokół Jeziora Dominickiego.

Teren w Boszkowie będzie użyczony do czasu rozpatrzenia przez wojewodę wielkopolskiego sprawy jego darowizny na rzecz gminy. Wójt po podpisaniu z Nadleśnictwem Włoszakowice umowy dzierżawy promenady wystąpi z wnioskiem o przekazanie dwóch działek w formie darowizny na rzecz gminy Włoszakowice.

Umowa została podpisana przez reprezentującego Skarb Państwa starostę leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka i wójta gminy Włoszakowice Stanisława Waligórę. W spotkaniu we Włoszakowicach i na terenie Boszkowa-Letniska uczestniczyli również wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak i podinspektor Urzędu Gminy Mateusz Mroziński.

fot. A.Apolinarski