Miejski Zakład Oczyszczania w Lesznie uroczyście obchodził swe 25-lecie. To międzygminna spółka, której udziałowcami jest 20 gmin, w tym wszystkie z powiatu leszczyńskiego. Powiat podczas uroczystości reprezentował starosta Jarosław Wawrzyniak.

Miejski Zakład Oczyszczania prowadzi działalność gospodarczą w sektorze usług komunalnych w branży gospodarki odpadami. Firma oferuje usługi w zakresie zbierania odpadów komunalnych, przemysłowych oraz niebezpiecznych, wyodrębnionych z odpadów komunalnych, unieszkodliwiania odpadów poprzez ich składowanie oraz sortowanie odpadów opakowaniowych.

Obecnie udziałowcami spółki jest 20 gmin. To efekt budowy Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani, którą samorządy współfinansowały. Większość pieniędzy pochodziła jednak z budżetu Unii Europejskiej. Prowadzenie zakładu w Trzebani to najważniejsza działalność MZO.

Spotkanie z okazji ćwierćwiecza MZO zorganizowano na ranczu w Radosławiu. Gośćmi ponad 250 pracowników spółki byli m.in. przedstawiciele samorządów – udziałowców firmy, a także starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.