W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie uroczyście świętowano zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W obecności uczniów, rodziców, nauczycieli i władz powiatu leszczyńskiego pożegnano odchodzącą na emeryturę dyrektor Krystynę Śliwińską.

Uroczystość była okazją do podsumowania rocznej nauki i uhonorowanie wyróżniających się uczniów i nauczycieli. Wychowankowie SOSW odebrali z rąk starosty Jarosława Wawrzyniaka i dyrektor Krystyny Śliwińskiej oraz wychowawców klas świadectwa promocyjne z wyróżnieniem oraz kończące naukę na poszczególnych etapach edukacyjnych. Na forum całej społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zostały wręczone nagrody, które uczniowie zdobyli w licznych konkursach.

Kończący się rok szkolny był ostatnim rokiem aktywności zawodowej dyrektor SOSW Rydzyna Krystyny Śliwińskiej, która kierowała placówką od 2012 r. Na emeryturę przechodzą także Elżbieta Bojek, kierownik ds. gospodarczych oraz Halina Skorupska, nauczyciel-wychowawca w internacie. W imieniu władz powiatu leszczyńskiego za kierowanie ośrodkiem i wieloletnią pracę na rzecz samorządu dyrektor Śliwińskiej podziękowali starosta Jarosław Wawrzyniak oraz przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_SOSW_zakonczenie_czerwiec_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}