Jedenaście drużyn uczestniczyło w XIII Wielkopolskiej Spartakiadzie Pływackiej Amazonek w Lesznie. Honorowy patronat nad imprezą objął starostwa leszczyński, a zawody zostały dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Lesznie.

W rozegranej na miejskiej pływalni w Lesznie spartakiadzie uczestniczyło 11 drużyn z Jarocina, Konina, Kalisza, Kościana, Ostrowa Wielkopolskiego, Środy Wielkopolskiej i Poznania. Pozakonkursowo wystąpiły koleżanki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie i z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a także gościnnie amazonki z Gostynia.

Drużynowo pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Poznania, drugie przypadło amazonkom z Ostrowa Wielkopolskiego, a trzecie zajęli gospodarze. Indywidualnie pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Szwedziuk z Poznania. Organizację spartakiady finansowo wsparło Starostwo powiatowe w Lesznie, a puchary zwycięzcom wręczył wicestarosta Robert Kasperczak.