Ochotnicza Straż Pożarna w Rydzynie obchodziła 95. rocznicę powstania. W jubileuszu uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Robert Kasperczak.

Jubileusz rozpoczęła msza w rydzyńskim kościele parafialnym. Głównym punktem uroczystości był apel na rynku, gdzie Kornel Malcherek, burmistrz Rydzyny i jednocześnie prezes Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Piotr Dembicki, prezes OSP Rydzyna przyjęli gratulacje i życzenia od bardzo wielu zaproszonych gości. Byli wśród nich starosta Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Robert Kasperczak.

Podczas apelu wyróżniono wiele druhen i druhów za zaangażowanie oraz działalność na rzecz OSP Rydzyna. Po uroczystości na boisku przy SOSW Rydzyna odbyły się zawody sportowo - pożarnicze.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_95_lat_OSP_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}