Radni powiatu leszczyńskiego obradowali na wyjazdowej sesji w Brennie w gminie Wijewo. Samorządowcy m.in. zapoznali się z zakresem dwóch planowanych inwestycji w tej gminie, na które Starostwo Powiatowe otrzymało dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej.

XXX sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego została zorganizowana w Brennie, na zaproszenie przewodniczącego Rady Gminy Wijewo Stanisława Kasperskiego i wójta Wijewa Mieczysława Drożdżyńskiego. Radni powiatowi oraz zaproszeni na sesję goście zapoznali się z zakresem dwóch planowanych inwestycji, na które powiat leszczyński otrzymał dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej: budowy i przebudowy drogi powiatowej na odcinku od drogi wojewódzkiej Wschowa – Wolsztyn węzła S5 Nietążkowo oraz przebudowy drogi powiatowej od drogi wojewódzkiej Wschowa – Wolsztyn do Brenna. Informacje na temat inwestycji przedstawili starosta Jarosław Wawrzyniak oraz kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Marian Kaczmarek.

Radni zapoznali się informacjami o stanie przygotowań do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w okresie wypoczynku letniego w 2017 r., którą przedstawił zastępca komendanta miejskiego policji w Lesznie Sławomir Glapiak. Grażyna Sokalla, kierownik leszczyńskiego biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała o zadaniach realizowanych przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lesznie w tym roku, a Michał Piątek, kierownik leszczyńskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa – o stanie fitosanitarnym upraw w powiecie.

Radni powiatowi uchwalili przekazanie 22 tys. zł gminie Rydzyna na dofinansowanie zakupu pompy wody i przyczepy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzynie oraz 50 tys. zł dla gminy Włoszakowice na zakup lekkiego wozu strażackiego dla OSP Krzycko Wielkie.

{gallery}2017/artykuly/Brenno_rada_powiatu_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}