Ponad sto osób uczestniczyło w I Pawłowickim Biegu Śladami Mielżyńskich. Imprezę sportową w Pawłowicach, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Razem dla Pawłowic, dofinansowało Starostwo Powiatowe w Lesznie.

I Pawłowicki Bieg Śladami Mielżyńskich rozegrano na dystansie 10 km. Uczestniczyło w nim ponad stu biegaczy. W kategorii mężczyzn wygrał faworyt, Krzysztof Szymanowski z Kościana (35:20 min.), drugie miejsce zajął Michał Kumolka z Leszna (35:29), a trzecie - Dawid Miaskowski z Leszna (36:01). W kategorii kobiet najlepsza była Jolanta Jeż z Gostynia (42:29), przed Mileną Tomaszyk z Wonieścia (44:05) i Angeliną Woyczyńską z Leszna (44:58).

Organizację biegu finansowało wsparło Starostwo Powiatowe w Lesznie. Puchary zwycięzcom wręczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

fot. M.Włodarczak

{gallery}2017/artykuly/Pawlowice_bieg_Mielzynskich_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}