Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak podpisał umowę w sprawie zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla niepełnosprawnego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Co najmniej przez trzy lata będzie pracował w spółce Lespin w Lesznie.

Pracodawca, który przez okres co najmniej 36 miesięcy zatrudni osobę niepełnosprawną zarejestrowaną jako bezrobotna albo poszukująca pracy, niepozostająca w zatrudnieniu, może otrzymać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy. Wniosek o refundację wydatków pracodawca składa w starostwie powiatowym właściwym ze względu na miejsce zarejestrowania osoby niepełnosprawnej. Warunkiem dokonania zwrotu kosztów jest uzyskanie pozytywnej opinii Państwowej Inspekcji Pracy.

Starosta Jarosław Wawrzyniak podpisał z Sebastianem Nowakiem, prezesem spółki Lespin z Leszna umowę w sprawie zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla niepełnosprawnego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Firma zatrudni we wrześniu pracownika, który będzie obsługiwał zakupione z pieniędzy PFRON urządzenia pralnicze – pralnicowirówkę wysokoobrotową i suszarkę bębnową.