Także w trzecim przetargu na budowę ok. 14 km sieci dróg rowerowych w gminie Osieczna, Lipno i Rydzyna złożono znacznie droższe oferty niż kwota ok. 7 mln zł zapisana w budżecie powiatu. Władze powiatu oraz gmin, w których będą wykonywane prace dyskutują na temat wydania dodatkowych pieniędzy na inwestycję.

Projekt „Budowa sieci połączeń dróg dla rowerów w gminie Osieczna, Lipno i Rydzyna” to wspólne przedsięwzięcie powiatu leszczyńskiego oraz gmin Osieczna, Lipno i Rydzyna. Samorządy podpisały umowę partnerską, zgodnie z którą partnerem wiodącym stał się powiat leszczyński. Wartość prac drogowych zaplanowanych na lata 2017-18 oszacowano na ok. 7 mln zł, z czego dotacja z budżetu Unii Europejskiej ma pokryć 70 proc. kosztów.

W dwóch przetargach złożono oferty znacznie wyższe (co najmniej o 2,5 mln zł) od kosztorysu i zagwarantowanej w budżecie powiatu kwoty na ten cel. W trzecim przetargu Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie podzielił inwestycję na trzy zadania, odrębnie dla każdej gminy. Najtańsze oferty są łącznie o ponad 1,4 mln zł droższe, niż kwota zaplanowana na tę inwestycję. Starosta Jarosław Wawrzyniak prowadzi rozmowy z burmistrzami Osiecznej i Rydzyny oraz wójtem Lipna na temat przeznaczenia dodatkowych pieniędzy na budowę ścieżek rowerowych.

UE sciezki