Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisał ze starostą leszczyńskim Jarosławem Wawrzyniakiem oraz wicestarostą Robertem Kasperczakiem umowę o dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej z Garzyna do Górzna. Inwestycja potrwa do końca września br.

Półtorakilometrowa ścieżka rowerowa przebiegać będzie przez Garzyn i Górzno, wzdłuż drogi powiatowej. Inwestycja będzie kontynuacją zbudowanego w 2015 r. fragmentu ciągu pieszo-rowerowego o długości ok. 530 m w Garzynie i utworzy spójne połączenie z istniejącą już infrastrukturą w Garzynie i Górznie.

Przetarg na budowę ścieżki rowerowej wygrała za ok. 495 tys. zł spółka Drogbud Gostyń z Grabonogu. Ta sama firma przebudowuje obecnie tę sama drogę. Powiat złożył wniosek o dofinansowanie ok. 64 proc. kosztów inwestycji w Wielkopolskiej Lokalnej Grupie Działania Kraina Lasów i Jezior w Lesznie. Po pomyślnej procedurze konkursowej podpisano w Poznaniu umowę o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Powiat leszczyński reprezentowali starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak i skarbnik Marcin Wydmuch.