W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu samorządowcy podpisali umowy na dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Były wśród nich także władze powiatu leszczyńskiego.

Przebudowa drogi powiatowej nr 4771P w m.Wilkowice to największa jednoroczna inwestycja w 2017 r. finansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego. Inwestycję za 4,8 mln zł, dotacja z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 wynosi 2.389.394 zł. Inwestycję wykonuje firma Strabag. Umowa przewiduje przebudowę 2,7 km ulic Dworcowej i Święciechowskiej, budowę ciągu pieszo - rowerowego, przebudowę oraz budowę chodników, a także przebudowę dwóch kilometrów kanalizacji deszczowej wraz z wymianą wpustów ulicznych.

Dziś umowę o dofinansowanie przebudowy drogi w Wilkowicach podpisali w Poznaniu wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak i skarbnik powiatu Marcin Wydmuch.