Rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż dróg powiatowych od skrzyżowania z krajową „piątką” w Lipnie przez Mórkowo do ul. Dworcowej w Wilkowicach. Natomiast budowa dwóch odcinków ścieżek przez gminy Rydzyna i Osieczna rozpocznie się pod koniec sierpnia br.

Do połowy lipca 2018 r. w powiecie leszczyńskim powstanie prawie 14 km sieci połączeń dróg dla rowerów w gminach Osieczna, Lipno i Rydzyna. Wartość prac drogowych zaplanowanych na lata 2017-18 to ok. 8,4 mln zł. Inwestycja będzie dofinansowana z unijnego Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Jako pierwsza rozpoczęto inwestycję w gminie Lipno. Za ok. 3,5 mln zł powstanie ok. 5,9 km ścieżki wzdłuż dróg powiatowych, od skrzyżowania z krajową „piątką” w Lipnie przez Mórkowo do ul. Dworcowej w Wilkowicach. Wykonawca zaczął od prac w Wilkowicach w rejonie ulic Dworcowa i Mórkowska. Teren inwestycji wizytowali starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

Pod koniec sierpnia natomiast nastąpi początek budowy kolejnych dwóch odcinków ścieżek rowerowych. W gminie Rydzyna powstanie za 2,7 mln zł ok. 3,8 km ścieżki wzdłuż drogi powiatowej z Dąbcza przez Nową Wieś do granicy gminy. W tym roku prace będą prowadzone od strony Kąkolewa w kierunku Nowej Wsi. Z kolei w gminie Osieczna za 2,3 mln zł powstanie 4,1 km ścieżki od dworca kolejowego do Zespołu Szkół w Kąkolewie, a następnie wzdłuż drogi powiatowej, od granicy tej miejscowości do skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem w Osiecznej (z przerwą w miejscowości Łoniewo). Ze względu na zapowiedzianą przez gminę Osieczna wymianę sieci wodociągowej w Kąkolewie, w tym roku prace będą wykonywane od końca Kąkolewa w kierunku Łoniewa i Osiecznej.

UE sciezki