Żołnierze 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego obchodzili Święto Wojska Polskiego w leszczyńskich koszarach. Wśród zaproszonych gości był m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Uroczystość z okazji Święta Wojska Polskiego rozpoczął meldunek dowódcy uroczystości mjr. Andrzeja Olszewskiego, p.o. dowódcy 1 leszczyńskiego dywizjonu przeciwlotniczego, o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu. Meldunek przyjął dowódca 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego płk Mirosław Szwed.

Po przywitaniu uczestników uroczystości przez dowódcę pułku, podoficer sekcji personalnej 1 leszczyńskiego dywizjonu przeciwlotniczego sierż. Marcin Fortuna odczytał decyzję o mianowaniu 15 osób na wyższe stopnie wojskowe. Następnie płk Mirosław Szwed uroczyście mianował żołnierzy, wymieniając nowo mianowanym berety i pagony oraz wręczając akty mianowania.

Dowódca pułku przemawiając na placu apelowym przypomniał znaczenie obchodzonego święta oraz złożył serdeczne życzenia żołnierzom i pracownikom wojska. W uroczystości uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Natomiast w defiladzie w Warszawie z okazji Święta Wojska Polskiego uczestniczyło około stu przeciwlotników ze stacjonującego w Lesznie 3 kresowego dywizjonu 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego, którzy zaprezentowali siedem zestawów rakietowych PRWB OSA.