Firma Strabag rozpoczęła układanie nawierzchni asfaltowej na dwóch z czterech odcinków przebudowywanych ulic Dworcowej i Święciechowskiej w Wilkowicach. Jeśli pogoda pozwoli, prace te zakończą się w przyszłym tygodniu.

Kilkudniowe opady deszczu znacząco opóźniły termin zakończenia przebudowy dwóch odcinków drogi powiatowej w Wilkowicach. Pierwotnie nawierzchnia asfaltowa miała być wykonana już tydzień temu.

- Pierwsza z dwóch warstw nawierzchni bitumicznej została już ułożona na przebudowanym odcinku ul. Dworcowej, od ul. Mórkowskiej do torów kolejowych. Trwają podobne roboty na odcinku ul. Święciechowskiej, od wyjazdu w kierunku Świeciechowy do skrzyżowania z ul. Kasztanową. Jeśli pogoda pozwoli to drugie warstwy asfaltu zostaną położone w przyszłym tygodniu – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Po zakończeniu prac na dwóch odcinkach, firma Strabag przystąpi do przebudowy kolejnych dwóch – od torów kolejowych do skrzyżowania z ul. Lipową oraz dalej w kierunku ul. Kasztanowej.