Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie prowadzi swą największą tegoroczną inwestycję – poszerzenie drogi z Witosławia w kierunku Popowa Wonieskiego. Docelowo droga będzie szersza o 1,6 - 1,7 m.

Po naprawie najbardziej zniszczonych łuków drogi powiatowej Lipno – Goniembice – Osieczna brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie poszerza drogę powiatową Witosław – Popowo Wonieskie. Pracownicy wykonują prace przy wykorzystaniu własnego sprzętu drogowego, m.in. frezarki, walca, rozściełacza masy bitumicznej, przyczepy niskopodwoziowej i samochodu dostawczego oraz zakupionych materiałów drogowych.

- Droga na odcinku ok. 1,9 km zostanie poszerzona o 1,6 - 1,7 m. Wykonujemy nową podbudowę z betonu, tłucznia i asfaltu, a następnie układamy dwie warstwy nawierzchni bitumicznej. Dotychczas poszerzono już ok. 300 m drogi, trwają prace na kolejnych ok. 400 m - informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.