Nadleśnictwo Karczma Borowa wprowadziło zakaz wstępu do lasu na terenie leśnictwa Kąkolewo. Powodem tej decyzji są wiatrołomy powstałe podczas wichur.

W związku z wystąpieniem szkód w postaci wiatrołomów, które powstały w wyniku silnych wiatrów w dniu 2 sierpnia br., nadleśniczy Nadleśnictwa Karczma Borowa wprowadził okresowy zakaz wstępu do lasu. Zniszczone drzewa stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. Obszar objęty zakazem wstępu obejmuje kompleks ok. 85 ha lasu na terenie leśnictwa Kąkolewo, między miejscowościami Zgliniec i Witosław.

Fot. Nadleśnictwo Karczma Borowa

Nadlesnictwo mapka