Na jeziorach położonych w powiecie leszczyńskim powstały dwa nowe pomosty, co znacznie uatrakcyjniło jego ofertę rekreacyjną. Inwestycje na Jeziorze Breńskim i Jeziorze Białym wykonał samorząd gminy Wijewo.

W lipcu br. na półwyspie Brenno-Ostrów, na Jeziorze Białym, zbudowano 25-metrowy pomost w ramach projektu „Wykonanie pomostu pełniącego funkcje przystani wodnej, punktu widokowego na Jeziorze Białym”. Za ponad 50 tys. zł, przy wsparciu budżetu województwa wielkopolskiego, powstał obiekt o długości 33 m, zakończony platformą widokową, na której znajduje się altana.

W sierpniu z kolei oddano do użytku w Brennie pomost na Jeziorze Breńskim. Projekt został zrealizowany w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, w ramach którego z budżetu województwa wielkopolskiego gmina Wijewo otrzymała 30 tys. zł dotacji, taką sama kwotę przeznaczono także łącznie z budżetów gminy oraz sołectwa Brenno. Przy sali wiejskiej powstał pomost o długości 35 m, przystań wodna i altana.

Obie inwestycje podniosą atrakcyjność turystyczną i rekreacyjną powiatu leszczyńskiego.