W dniach 26-27 sierpnia br. w zamku w Rydzynie odbędzie się V piknik militarny połączony z wystawą Militaria I i II wojny światowej. Organizację cieszącej się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko powiatu leszczyńskiego imprezy wsparło Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Piknik militarny w Rydzynie to największe tego typu wydarzenie w regionie leszczyńskim. Od lat gromadzi miłośników militariów i rekonstrukcji potyczek i bitew. Jak zwykle sporą atrakcją będą pokazy sprzętu wojskowego.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie umowę o dofinansowanie z budżetu samorządu realizacji zadania publicznego - pikniku militarnego - podpisali starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak oraz dyrektor zamku w Rydzynie Zdzisław Moliński.

piknik plakat bg