Piąta edycja pikniku militarnego w Rydzynie cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko powiatu leszczyńskiego. Zamek SIMP – przy wsparciu finansowym m.in. Starostwa Powiatowego w Lesznie – przygotował bogaty, dwudniowy program.

Piknik militarny w Rydzynie to największe tego typu wydarzenie w regionie leszczyńskim. Od lat gromadzi miłośników militariów oraz rekonstrukcji potyczek i bitew. W tym roku organizatorzy zaprezentowali dwie potyczki z okresu II wojny światowej związane ze zdobywaniem mostu.

W pikniku tradycyjnie uczestniczyli przeciwlotnicy i topografowie z leszczyńskich jednostek wojskowych, prezentując swój sprzęt i uzbrojenie. W samym zamku otwarto wystawę „Militaria I i II wojny światowej”, która będzie czynna do połowy września.

W uroczystym otwarciu pikniku uczestniczyły władze powiatu leszczyńskiego, który wsparł finansowo tę prestiżową imprezę: przewodniczący Rady Powiatu Jan Szkudlarczyk, starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak i członek Zarządu Powiatu Grzegorz Brzeskot.