W Lesznie uczczono 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Delegacja powiatu leszczyńskiego złożyła kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszczyńskiego.

Społeczeństwo Leszna i powiatu leszczyńskiego uczciło rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystość patriotyczna z udziałem kompanii honorowej 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego odbyła się pod Pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszno.

W manifestacji pod Pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszno uczestniczył poseł Adam Szłapka, przedstawiciele samorządów Leszna i powiatu leszczyńskiego, wielu instytucji państwowych i społecznych oraz mieszkańcy, w tym licznie uczniowie.

W imieniu mieszkańców powiatu leszczyńskiego kwiaty złożyli przewodniczący rady powiatu Jan Szkudlarczyk oraz wicestarosta Robert Kasperczak.