W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej odbył się coroczny wielki odpust. W jego trakcie tradycyjnie odprawiono mszę w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny z udziałem druhów strażaków z okolicznych gmin.

Mszę poprzedził przemarsz delegacji jednostek ochotniczych straży pożarnych ze sztandarami do Sanktuarium. Druhowie i zawodowi strażacy, przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych oraz licznie zgromadzeni pielgrzymi uczestniczyli w nabożeństwie w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny.

W corocznej mszy strażackiej uczestniczyli także samorządowcy regionu leszczyńskiego, m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Robert Kasperczak.

Fot. UG Lipno

{gallery}2017/artykuly/Gorka_Duchowna_odpust_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}