W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny 2017/2018. Będzie on pierwszym, w którym placówką kierować będzie nowa dyrektor Emilia Nowak.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście, m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak i naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lesznie Katarzyna Kamińska.

Rok szkolny 2017/2018 jest pierwszym, w którym SOSW kierować będzie Emilia Nowak. W związku z przejściem na emeryturę dyrektor Krystyny Śliwińskiej, Zarząd Powiatu Leszczyńskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora rydzyńskiej placówki. Wygrała go Emilia Nowak, nauczycielka SOSW. W obecności całej społeczności szkolnej starosta Jarosław Wawrzyniak wręczył jej oficjalnie pismo Zarządu, w którym powierza jej obowiązki dyrektora na okres 5 lat szkolnych i życzył powodzenia w kierowaniu powiatową placówką edukacyjną.

Dyrektor Nowak nie jest jedyną nową osobą na kierowniczych stanowiskach w SOSW Rydzyna. Wicedyrektorem została Beata Wzorek-Malcherek (drugim wicedyrektorem nadal jest Joanna Winiarska), a kierownikiem ds. wychowawczych uczniów zamieszkałych w internacie - Beata Patek.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_SOSW_rozpoczecie_roku_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}