Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury w Lesznie oraz Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie ogłosiły XXXVI Ogólnopolski Konkurs Literacko - Fotograficzno – Plastyczny „Konfrontacje 2016”. Prace należy dostarczyć do 30 września br. Konkurs jest współfinansowany przez powiat leszczyński.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Konkurs ma charakter otwarty dla wszystkich zajmujących się twórczością literacką, fotograficzną, plastyczną. Warunek – ukończone 16 lat.

2. Tematyka i technika prac jest dowolna.

3. Udział w konkursie mogą wziąć prace wykonane w ostatnich 2 latach, dotychczas nienagradzane na innych konkursach i wystawach.

4. Uczestnictwo w konkursie jest płatne. Każdy uczestnik wpłaca za udział w konkursie 30 zł do 30 września 2017 r. na konto LSTK w BGŻ S.A. w Lesznie nr 17 2030 0045 1110 0000 0022 6100

(Zlecenie przelewu z zagranicy: BGŻ S.A.; CODE SWIFT: GOPZPLPW; LSTK Leszno; PL + nr konta jw.).

5. Uczestnik konkursu ma prawo nadesłać:

W dziale literackim (w 3 egzemplarzach - czcionka Times New Roman 12)

- w poezji: jeden zestaw do 6 wierszy;

- w prozie: 1 - 2 prace (opowiadanie, reportaż, felieton, nowela, esej) do objętości 4 stron maszynopisu.

W dziale fotografii: do 6 prac (czarno-białe lub barwne) – w formacie minimum 30x40 /prace niepodklejane, nieoprawione w antyramy/.

W dziale plastyki: do 6 prac z dziedziny: malarstwa, grafiki i rysunku; prace winny być przygotowane do ekspozycji (ramy w obrazach olejnych... – format obrazów dowolny; grafika - passe-partout - format max 100x70 – prace nieoprawione w antyramy pod szybą).

6. Każda praca winna być oznaczona tytułem i godłem autora. Do prac należy dołączyć kopertę opatrzoną godłem autora zawierającą wewnątrz kartę zgłoszenia z następującymi danymi: imię i nazwisko autora, wykaz nadesłanych prac (technikę ich wykonania), dokładny adres zamieszkania (ulica, nr domu, miejscowość, kod pocztowy), oraz wiek twórcy, nr PESEL.

Każdy autor występuje pod tym samym godłem w jednym lub kilku działach konkursu.

Ostateczny termin nadsyłania prac – do 30 września 2017 r.

Prace należy nadsyłać (w osobnych kopertach dla każdego działu konkursu) z napisem: „KONFRONTACJE 2017” – „konkurs literacki”, „konkurs fotograficzny” lub „konkurs plastyczny” na adres:

Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury

Teatr Miejski

Ul. Narutowicza 69

64-100 LESZNO

7. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów, przyznając nagrody i wyróżnienia z wykorzystaniem przeznaczonej na ten cel kwoty. Decyzje jury są ostateczne.

8. Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną zaprezentowane na Wystawie w Galerii w Ratuszu w Lesznie oraz w Zeszycie Literacko - Fotograficzno - Plastycznym zawierającym pokłosie konkursu.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnego publikowania prac.

9. Prace niespełniające jakichkolwiek warunków konkursu zawartych w regulaminie zostaną odrzucone.

10. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenia prac powstałe w trakcie przesyłki.

11. Wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na podsumowanie konkursu, na którym zostaną wręczone nagrody laureatom a wszystkim uczestnikom dyplomy i katalogi „Konfrontacje 2017”.

12. Nieobecnym na podsumowaniu materiały z konkursu zostaną przesłane pocztą (nie wysyłamy upominków).

13. Organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdu na podsumowanie konkursu.

14. Prace nadesłane na konkurs zostaną zwrócone autorom w dniu podsumowania konkursu lub na prośbę autora przesłane pocztą na wskazany adres za pobraniem.

15. Regulamin może być przesłany twórcom zainteresowanym konkursem na wskazany adres domowy. Wszelkich dodatkowych informacji udziela komisarz konkursu Roman Józefiak.