W wieku 54 lat zmarł nagle Andrzej Chudziński, sołtys Mierzejewa w gminie Krzemieniewo, były radny powiatu leszczyńskiego. Zawodowo prowadzil gospodarstwo rolne.

Andrzej Chudziński był znaną osobą w gminie Krzemieniewo. Od 1991 r. nieprzerwanie był sołtysem Mierzejewa, w kolejnych wyborach potwierdzając zaufanie mieszkańców tej miejscowości. W latach 2002-2006 był radnym powiatu leszczyńskiego, startował też w wyborach samorządowych w powiecie w 2006 i w 2010 r. a w ostatnich wyborach – w 2014 r. – ubiegał się o mandat radnego Gminy Krzemieniewo. Przez wiele lat był druhem strażakiem OSP Mierzejewo.

- Jego nagła śmierć jest dla wszystkich, którzy go znali, wielkim szokiem. Był osobą powszechnie lubianą i szanowaną, bardzo zaangażowaną w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Będzie nam go brakować – mówi Jan Szkudlarczyk, przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego.